Paieška

Galingumo matavimas

 

 GALINGUMO MATAVIMAS AUTOMOBILIAMS IR MOTOCIKLAMS

 Galingumo matavimo kaina - 20€

Jei norite sužinoti variklio galingumą, tai padaryti galima dinamometrinio stendo pagalba. Pastarasis apkrauna variklį ir matuoja sukimo momentą, kurį generuoja variklis, priešindamasis apkrovai.
 
Šiek tiek apie sukimo momentą. Sukimo momentas SI sistemoje matuojamas niutonmetrais (Nm). Būtent šis skaičius nusako automobilio smagiausią dinaminę savybę - trauką. Tai yra būtent tai, ką jaučiame paspaudę akseleratoriaus pedalą.
 
Galios stendas, arba dyno stendas, matuoja sukimo momentą ir tik po to paskaičiuoja maksimalų galingumą, kuris yra nusakomas kW arba arklio galiomis AG (1kW = 1.34AG). Variklio galingumas apskaičiuojamas paprasta formule: kW = Nm*3,14*rpm/30000. kW - galia, Nm - sukimo momentas Nm, rpm - variklio sūkiai per minutę. Taigi, tokiu būdu apskaičiuojama variklio galia.
 
Norint tiksliai perteikti variklio dinamiką, naudojami galingumo matavimo grafikai. Tokių grafikų pagalba matoma detali variklio dinamika, pilname sūkių diapazone. Kitaip tariant, matoma, kaip elgiasi variklis sukant nuo mažiausių iki didžiausių sūkių. Tokiu būdu matomi sukimo momento ir galios pikai, kurie ir nurodo maksimalius variklio pajėgumus - trauką ir galią.

Labiausiai paplitę dviejų tipų galios matavimo stendai: matuojantys tiesiai nuo variklio alkūninio veleno ir per transmisinius agregatus. Pastarieji labiausiai paplitę, nes galią ir sukimo momentą galima pamatuoti neišėmus variklio. Tokį naudojame ir mes.
Galią galime matuoti automobiliams, varomiems viena ašimi. 

Taip pat taikomos nuolaidos automobilių grupiniams matavimams.

Automobiliai su dygliuotomis padangomis nematuojami.
 
Galingumas matuojams arklio galiomis į alkūninį veleną. Stendas taip pat pamatuoja galingumo praradimą per transmisijos agregatus. Stendo tikslumas 1/1000 AG. 
 
Vienintelis Lietuvoje galingumo matavimo stendas DYNO JET skirtas matuoti motociklų, keturračių ir kartingų galingumą.

Galingumo matavimas motociklams - 30€.

 
smart foreash