Paieška

DPF FILTRAS - IŠLAIDOS APIE KURIAS NET NEĮTARIATE

 
Publikuota: 2017-06-01

Turėdami akimirką laisvo laiko, nutarėme Jums papasakoti apie išlaidas kurias sukuria DPF filtras (suodžių filtras), kai jis yra pilnai funkcionuojantis. Kaip matote nuotraukoje, apibrėžtoje momentinių kuro sąnaudų skalėje rodoma reikšmė yra 0,6-0,8 litro. Taip yra todėl, kad vyksta DPF filtro regeneracija. Kaip sužinoti kada ji vyksta ? Važiavimo metu, pilnai atleidus akseleratoriaus pedalą ir neišjungus pavaros, momentinės kuro sąnaudos turėtų rodyti 0, jeigu matote didesnę reikšmę- vyksta DPF filtro regeneracija. Žiūrint iš praktinės pusės, jeigu per 24 mėnesius vidutiniškai nuvažiuojate 60-70 tūkstančių kilometrų, tai DPF savaiminė valymosi funkcija Jūsų kišenę ištuština 400-600 eurų.Už tokią pinigų sumą suvartojamas kuras reikalingas regeneracijai. DPF regeneracijos funkcija turi ir kitą neigiamą pusę. Tai yra žala varikliui dėl praskiesto tepalo ir priverstinai kaitinamos turbinos norint išdeginti suodžius DPF filtre. Išlaidos šioje vietoje per minimą laikotarpį gali išaugti nuo 100 iki 300 eurų. 

Ne vieną kartą pastebėjome, kad atliekant 5-10 metų senumo automobilio TA su demontuotu ir išprogramuotu DPF filtru dūmingumas buvo mažesnis nei su juo.

Galutiniai skaičiai : Per 24 mėnesius važiuojant su pilnai funkcionuojančiu DPF filtru Jūsų kišenė praranda nuo 500 iki 900 eurų. 

Yra dvi išeitys :

1. Prabangus važinėjimas su DPF filtru.

2. DPF filtro išprogramavimas ir demontavimas.

                                                                                                       Gero kelio!

 

 

 
smart foreash